Brak ogłoszeń festiwalowych w ostatni piątek okazał się być tylko ciszą przed prawdziwą burzą! Z wielką przyjemnością możemy dziś ogłosić, że tegoroczny skład Festiwalu z Atmosferą poszerza się o prawdziwego giganta światowej rap sceny, wielokrotnego zdobywcę nagrody Grammy, BET Hip Hop Awards, a nawet i Oscara. Headlinerem szesnastej edycji festiwalu Hip Hop Kemp zostaje Common!

Pochodzący z Chicago Common to artysta, który do perfekcji opanował płynny balans na linii między klasycznym rapem, a klimatycznym r&b i soulem. Jego kompozycje to nie tylko producenckie majstersztyki, ale przede wszystkim historie, które stoją za każdą z jego płyt. Zaczął na początku lat dziewięćdziesiątych od „Can I Borrow a Dollar?”, po którym krytycy słusznie widzieli w nim przyszłość całej amerykańskiej sceny. Każda jego kolejna płyta uznawana jest już za klasyk, na czele z rewelacyjnymi „Be” czy „Finding Forever”. Dzisiaj ma na koncie 10 krążków, które rozeszły się po świecie w wielomilionowym nakładzie. Niepodrabialne flow, poruszający storytelling i twórcza konsekwencja sprawiają, że jego pozycja jest dziś zupełnie niepodważalna. Nie zmieniło się to na wydanym przed rokiem albumie „Black America Again”, gdzie Common w poruszający sposób dotyka poważnych problemów czarnoskórych Amerykanów.

Mamy tym samym kolejny solidny powód do tego, aby 17 sierpnia ponownie spotkać się w czeskim Hradec Králové i przez trzy długie, festiwalowe dni bawić się w towarzystwie wielkiej hiphopowej rodziny z całej Europy! Legendarny status tego festiwalu to efekt piętnastu niezapomnianych edycji, które sprawiły, że dla tysięcy Festiwalowiczów Hip Hop Kemp to prawdziwy styl życia. Niepodrabialna atmosfera, zbudowana na czterech filarach najpiękniejszej zajawki świata, takich jak rap, taniec, produkcja i graffiti, przesiąka tutaj każdy zakamarek festiwalowego parku. Dodajmy do tego sierpniowe słońce, zimne piwo oraz czeski chillout – już wiesz, że to miejsce przeznaczone jest dla Ciebie!

Trzydniowe karnety na festiwal Hip Hop Kemp, zapewniające także wstęp na poprzedzający go warm-up, są dostępne w sprzedaży za pośrednictwem oficjalnego polskiego sklepu internetowego www.joystore.pl/hhk

Hip Hop Kemp

GDZIE:   Festivalpark, Hradec Králové (Czechy)

KIEDY:   17-19 sierpnia 2017 (czwartek-sobota)

+ 16 sierpnia 2016 (oficjalny środowy warm-up)

FB:         www.fb.com/HipHopKempPL

BILETY:  www.joyStore.pl/HHK

EVENT:  bit.ly/HHK-2017-PL