DGE w wywiadzie dla mobilizacja.pl został zapytany o to jak zapatruje się na sukces Palikota oraz to, że ministrami w nowym rządzie zostali Joanna Mucha oraz Jarosław Gowin.

Raper uważa, że sukces nowej partii to pokłosie zmian, które w Europie zaszły już kilkanaście lat temu. Nie krytykuje i nie ocenia zbyt wcześnie, jest zachowawczy. Nie chce opowiedzieć się za którąś ze stron, ale potwierdza, że nie głosował na Ruch Palikota.
Gural nie wiedział, że Gowin został nowym ministrem sprawiedliwości i trochę się obnażył tłumacząc jego nominację. Pozwala to twierdzić, że głosował na PO. Bardzo mnie to dziwi, szczególnie w kontekście Sadzić, Palić, Zalegalizować, które namiętnie promuje w kawałkach i na ubraniach.
A o tym, czy możemy spodziewać się po rządzie z takim ministrem chociaż depenalizacji odpowiedział Marek Balicki:
Gowin jest przywódcą konserwatywnego skrzydła w Platformie, jak na standardy europejskie – nawet bardzo konserwatywnego. To będzie blokować wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań w polityce narkotykowej; nie będzie na przykład szans na depenalizację posiadania małych ilości narkotyków na własny użytek, a to jest teraz wymóg chwili.
Źródło: http://www.narkopolityka.pl/component/content/article/307-balicki-nominacja-gowina-niepokoi.html