Kempowa karuzela rozkręciła się na dobre! Czas na trzecie już doładowanie programu najbardziej klimatycznej rap imprezy w Środkowej Europie, które niesie ze sobą kolejny skład zza Oceanu. W składzie tegorocznej edycji festiwalu Hip Hop Kemp ląduje prawdziwy symbol złotej ery hip-hopu – kolektyw Diggin’ In The Crates, czyli Lord Finesse, Diamond D, AG, OC i DJ Boogie Blind za konsolą!

Historia D.I.T.C. sięga samego początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy to jeden z najlepszych nowojorskich MC tamtych czasów, Lord Finesse, postanowił zrzeszyć ze sobą najciekawszych artystów z podziemnego Bronxu. W skład supergrupy weszli więc także Diamond D, Showbiz,  O.C., Fat Joe, Buckwild i nieżyjący już Big L. Choć członkowie grupy od początku wspólnego nagrywnia nie próżnowali, maczając palce w nagrywkach m.in. Notoriusa B.I.G. i Dr Dre, to na pierwszy pełnoprawny album sygnowany znakiem D.I.T.C. kazali czekać swoim fanom 10 lat. Klasyczne podejście do rapu i produkcja oparta na najbardziej wyszukanym samplingu szybko znalazły uznanie w całych Stanach Zjednoczonych, sprawiając, że skład ten stał się wzorem dla całych pokoleń artystów na świecie.

XXI wiek to dla Digginów czas ugruntowywania swojego kultowego statusu poprzez kolejne LP i wydawnicze działania D.I.T.C. Records. Mimo, że grupa od ponad ćwierć wieku nie schodzi ze sceny, nie można zarzucić jej braku świeżości. Pod koniec ubiegłego roku wrócili z nowym krążkiem “Sessions”, który obok starych klasyków również wybrzmi na tegorocznym Kempie. Do Hradca grupa przyjedzie w swoim najsilniejszym składzie, który stanowi dzisiaj Lord Finesse, Diamond D, AG, OC i Boogie Blind jako DJ. Tym samym D.I.T.C dołączają do ogłoszonych już wcześniej Jedi Mind Tricks i duetu Skyzoo & Apollo Brown.

Tegoroczna edycja Hip Hop Kemp rozpocznie się 17 sierpnia i tradycyjnie, na trzy dni zamieni teren byłego lotniska wojskowego w czeskim Hradec Králové w jedno wielkie centrum zajawki. Najlepsze rapowe koncerty, vibe’owe DJ sety, turnieje freestyle’owe i pojedynki bboy – duch wszystkich czterech filarów kultury hip hop wyczuwalny jest tutaj na każdym kroku!

3-dniowe karnety oraz bilety VIP, zapewniające także wstęp na środowy warm-up, znajdziecie na www.joystore.pl/hhk