Po raz trzeci na kempowej scenie zagości jeden z najlepszych tekściarzy wśród alternatywnych raperów, reprezentant Nowego Jorku i stajni Stones Throw Records – Homeboy Sandman! Jego debiutancki album „Nourishment (Second Helpings)” ujrzał światło dzienne w 2007 roku, a 5 lat później trzeci krążek nagrał już pod skrzydłami wytwórni Peanut Butter Wolfa. Płyta ta okazała się kolejnym epizodem, który udokumentował niezwykle wysokie umiejętności Homeboy’a, rapera opisanego przez „Rolling Stone” jako „wyskillowanego w grach słownych, które zapadną w waszej pamięci”. Potwierdziły to tylko kolejne produkcje, w tym najświeższy, zeszłoroczny album „Hallways”.

Hip Hop Kemp bez ekipy Alkopoligamii to od wielu lat sytuacja nie do wyobrażenia. Stoisko tej stołecznej wytwórni, umiejscowione przy samym wejściu na festiwal zyskało miano odrębnej sceny Kempu, są tam koncerty, spontaniczne aftery jak już ucichną hangary oraz legendarna Bitwa o Kemping. Nie inaczej będzie w tym roku, a poza tym ekipa Alkopoligamii zadba o rozgrzewkę podczas Kempowego beforu. Na hangarowej scenie będziecie mogli zobaczyć Kubę Knapa, Zetenwupe, Małe Miasta, R.A.U, Stasiaka oraz … najnowszego artystę, który zasili szeregi Alko, a kto to będzie, o tym poinformujemy Was niebawem. Ekipa spod znaku ludzika szykuje na ten wieczór wyjątkowe show, daleko odbiegające od zwykłego, odtworzenia na żywo utworów, które znacie z płyt. Będą niespodzianki, zaskoczenia, będzie wzruszenie i kosmiczna zabawa. Zapraszamy na kempowy starter z Alkopoligamią w środę 19 sierpnia.

Na festiwalu Hip Hop Kemp 2015 wystąpią także Mobb Deep, Ghostface Killah & Raekwon The Chef, Joey Badass, Hopsin,  Yelawolf, PRhyme [Royce da 5’9”& DJ Premier], Gang Starr Foundation [Jeru The Damaja, Big Shug, Lil’ Dap of Group Home], Dope D.O.D., Evidence, The Four Owls, Expansion Team Soundysytem [Rakaa & DJ Babu], Demigodz, Reverie, Kontrafakt oraz polscy artyści Gruby Mielzky & Ortega Cartel, Bisz & B.O.K, VNM, Quebonafide, Dwa Sławy, donGuralesko & Szpadyskład i Pro8l3m. Kolejne ksywy dołączą do line-upu w następny piątek!

W czeskim Hradec Králové spotkamy się od 20 do 22 sierpnia. Bilety na wielkie święto czarnych brzmień dostępne są w internetowym sklepie www.joyStore.pl/hhk w limitowanej puli za 215 PLNów (zwykły karnet) oraz 395 PLNów (karnet VIP).

Dawajcie na Kemp – dołączcie do wydarzenia: Hip Hop Kemp 2015 – 14. edycja „Festiwalu z Atmosferą”! Sprawdźcie też kempowy Instagram, Twitter i Snapchat (hiphopkemppl), by dowiadywać się najszybciej o nowych odsłonach!