Dziś publikuję obiecany wcześniej tekst o związkach Kanye’ego Westa z Iluminatami i szeroko pojętymi ‘siłami zła’. Postanowiłem na chwilę uciec od bardzo politycznych tematów. Polecam podejść do tego z dużym dystansem.  ;-)
Zacznę od przedstawienia Wam ewolucji jaką rzekomo przeszedł Kanye West: od wierzącego katolika, przez walkę z siłami zła, po całkowite zauroczenie szatanem.
Zaczęło się od „Jesus Walks” z debiutanckiego albumu Westa „The College Dropout” .
Klip rozpoczyna się marszem czarnych mężczyzn, ubranych w białe koszule, których nogi są skute łańcuchami. Afroamerykanie są kontrolowani przez białych, wyglądających na policjantów mężczyzn. Jest to przenośnia dla uciemiężenia duszy o której chwile później śpiewa Kanye:
We at war with terrorism, racism, and most of all we at war with ourselves
Sam West ubrany jest podobnie jak więźniowie, a nad jego głową znajduje się oświetlenie przywodzące na myśl aureolę:
Chwilę później pada najważniejszy wers, po którym zza pleców rapera wybucha ogień symbolizujący siły szatana:
God show me the way because the Devil trying to break me down
Kanye odwraca się od ognia, a gdy ten znika nad jego głową znów pojawia się aureola:
W drugiej zwrotce padają pierwsze nawiązania do Iluminatów, którzy w założeniach kontrolują min. politykę i media:
They say you can rap about anything except for Jesus
That means guns, sex, lies, video tapes
But if I talk about God my record won’t get played Huh?
Kolejny kawałek, który przynosi wiele domysłów pojawił się na czwartym albumie rapera „808’s & Heartbreak”. Mowa o „Coldest Winter”, który według oficjalnych informacji jest hołdem dla zmarłej matki artysty, Dondy West.
Na teledysku widzimy zrozpaczoną kobietę w białej sukni, uciekającą przed postaciami ubranymi w długie czarne szaty. Zakładając, że kobieta reprezentuje Kany’ego możemy założyć, że jest to jego dusza którą chcą porwać ‘siły ciemności’:
Pogoń kończy się upadkiem i wchłonięciem kobiety, która zostaje zmuszona do skoku w widoczne na screenie dłonie szatana:
Smaku wszystkiemu dodaje ubiór Kanye’go podczas rozdania nagród BET.  Podczas wykonywania piosenki West był ubrany w ten sam garnitur, który nosił w kawałku „Jesus Walks” z małą różnicą.. teraz jest czerwony:
Uważacie, że odleciałem? W takim razie obejrzyjcie film, który umieściłem poniżej. Jest to krótkometrażowa produkcja, w której głowną rolę gra nasz ‘opętany’ raper.
Najciekawszy jest sam koniec, kiedy sponiewiarny West rozcina swój brzuch i wyciąga z niego.. no właśnie co? Demona?
W obliczu słów, które wypowiedział podczas jednego z koncertów, wcale nie brzmi to dziwnie (2 minuta):
I sold my soul to the Devil
Jednak prawdziwy odjazd dopiero przed nami..
Kawałek ‘Monster’ i ‘Power’ z ostatniej płyty „My Beautiful Dark Twisted Fantasy” są tego najlepszymi przykładem. Kanye oddał się siłom zła:
Przekaz tej piosenki łatwo jest zrozumieć, jednak zdecydowanie trudniej jest już przy ‘Power’. Trwający mniej niż 2 minuty ruchomy obraz jest przepełniony symboliką:
Wideo rozpoczyna się zbliżeniem twarzy rapera, którego oczy rozświetlają się. Kanye stoi pomiędzy niekończącym się rzędem kolumn jońskich, które reprezentują mądrość w symbolice masońskiej.
Jest wiele interpretacji znaczenia dwóch kolumn, ale jedna jest stała dla wszystkich: symbolizują one wejście (w tym przypadku do masońskiej inicjacji).
Kolejnym elementem, który przyciąga wzrok oglądających jest ogromny łańcuch z Horusem jako wisiorem.
Horus jest starożytnym egipskim bóstwem, które ma ogromne znaczenie w okultyźmie. Oko Horusa jest symbolem ochrony i królewskiej siły pochodzącej od bóstw. Bardzo często jest też elementem masońskich grafik.
Wejścia do bramy strzegą dwie rogate albinoski. Swoim wygladem bardzo przypominają Izydę i Hathor, mamy więc kolejne odniesienie do staroegipskiej magii:
Izyda i Hathor podczas koronacji Nefretete:
Głównym zadaniem bogiń była ochrona zmarłego podczas jego wędrówki w zaświaty. W tym przypadku Kany’e prawdopodobnie symbolizuje faraona, który ma zostać zabity, a ich zadaniem jest chronienie go w drodze do nieśmiertelności.
W środowiskach okultystycznych nowi kandydaci muszą ponieść symboliczną śmierć, aby narodzić się na nowo. Wszystko to jest potrzebne, żeby prawidłowo przejść proces inicjacji.
Uwagę zwraca też miecz unoszący się nad głową rapera.
Miecz najprawdopodobniej odnosi się do legendy o Damoklesie:
Końcowy etap teledysku to dwie postacie, które wyskakują nad głowę Kanye’go i krzyżują nad nim miecze. Niestety w tym momencie wideo się urywa, ale zakładam, że chwilę później jest martwy.
Smaku wszystkiemu dodaje okładka singla ‘Power’. Kamień, na którym znajduje się głowa Westa to Ashlar , który jest idealnym miejscem na inicjację masońską.
A jak do tego wszystkiego odnosi się sam West? Pytany na twitterze żartuje..
I’ve got question about „the illuminati” … what is it exactly ??? … and why do people think pop stars have a membership???!!! LOL,” he tweeted. „Is illuminati and devil worshipping like the same thing … do they have a social network that celebs can sign up for?
Jednak swoim ubiorem i zachowaniem wzbudza kontrowersje i wątpliwości:
Wydaje mi się, że to wszystko to tylko jeden z jego sposobów na ciągłe wzbudzanie zainteresowania. Kanye bawi się różnymi konwencjami i robi to w ciekawy i inteligentny sposób.
Ja osobiście zamiast NWO wolę N.W.A. i zakładam, że ta cała sprawa to po prostu Kanye’s Beautiful Dark Twisted Fantasy.. A wy? Co o tym sądzicie?