Jeżeli choć w minimalnym stopniu śledziliście NBA przez ostatnie lata, to z pewnością wiecie jak ogromną rolę w najlepszej lidze świata odegrał Stephen Curry.

Zawodnik, nad którym kilka lat temu został postawiony wielki znak zapytania, dziś jest twarzą mistrzowskiej organizacji. Potężną zasługę ma w tym jego rzut. Rekordowy rzut, który w zaledwie jednym sezonie stał się przyczynkiem do pobicia aż trzech rekordów:

  • celnych (402) i oddanych (886) rzutów za 3 punkty w trakcie pojedynczego sezonu
  • kolejnych spotkań (157) z co najmniej jednym celnym rzutem za 3 punkty
  • celnych (13) rzutów za 3 punkty, uzyskanych w pojedynczym spotkaniu

Dziś Steph jest idolem dzieciaków na całym świecie. Jak trafnie napisał w zapowiedzi książki „Potrójne Oblicze” Szczepan Radzki: „Jest zawodnikiem, który zmienił zasady gry w koszykówkę, ale jednocześnie pokazał, że w tym sporcie ważniejsze od wzrostu i muskulatury są technika, umiejętność kozłowania, podawania i rzucania”.

KONKURS

Któremu raperowi przypisalibyście te cechy? Kto ma równie trafne wersy i perfekcyjną technikę? Dla autorów dwóch najciekawszych odpowiedzi mam książki od Wydawnictwa SQN „Stephen Curry – Potrójne Oblicze”. Odpowiedzi umieszczajcie w komentarzach na blogu (pamiętajcie zostawić swój adres e-mail).

I been Steph Curry with the shot, Been cookin’ with the sauce, chef, curry with the pot, boy”