Już mniej niż cztery miesiące pozostały do rozpoczęcia wielkiego święta kultury hip-hop w Czechach. Legendarny festiwal Hip Hop Kemp po raz szesnasty otworzy swoje bramy już 17 sierpnia, by przez trzy dni karmić zajawką tysiące spragnionych tego festiwalowiczów. W związku z tym, program muzyczny imprezy wzmacniamy kolejną porcją wykonawców – do line-upu wskakuje prawdziwa klasyka gatunku wprost z Nowego Jorku w postaci esencjionalnej ekipy Main Source, polski gracz Ten Typ Mes,  nowojorski raper Deca oraz austriacki skład Waxolutionists!

Nie jest przesadą stwierdzenie, że nowojorska rapscena przełomu wieków wyglądałaby inaczej, gdyby nie legendarny skład Main Source. Wszystko zaczęło się w 1990 roku od braterskich działań K-Cuta i Sir Scratcha, którzy nakręceni swoją producencką zajawką zaangażowali do współpracy szesnastoletniego wówczas Large Professora. W takich okolicznościach zrodziła się ekipa, która rok później nagrała kultowy album „Breaking Atoms” – prawdziwy kamień milowy amerykańskiego rapu, inspiracja całych pokoleń fenomenalnych artystów na całym świecie. Chociaż historia wydawnicza Main Source zakończyła się ledwie po trzech latach od debiutu, to pamięć o tym prekursorskim składzie żyje do dzisiaj. Ich kempowy koncert będzie prawdziwym powrotem do korzeni, wydarzeniem bez precedensów dla każdego, kto chce poznać genezę całego rapowego zjawiska.

Ten Typ Mes natomiast to postać, której polskim słuchaczom przedstawiać nie trzeba. Raper, producent, DJ, a także biznesmen i publicysta muzyczny. Człowiek instytucja w polskim rapie, który na swoją obecną pozycję zapracował przede wszystkim niepodrabialną stylówką i wyczuwalną jakością, którą dawał każdemu projektowi, w którym tylko maczał palce. Współzałożyciel kultowych składów 2cztery7 i Flexxip, równie dobrze jak w ekipach, radzi sobie solowo. Każda kolejna płyta Mesa wydana nakładem jego własnej Alkopoligamii to prawdziwy majstersztyk, a zeszłoroczny krążek „AŁA” potrzebował dosłownie kilku miesięcy aby pokryć się złotem. Niebywała charyzma i klasa, w połączeniu z nutą prawdziwego r’n’b gwarantuje wspaniałe doznania, a jakby tego było mało, Mes przyjedzie do Hradca w towarzystwie swojego livabandu, co tylko spotęguje odbiór płynący z żywych występów tego artysty!

Festiwal z Atmosferą, obok prezentowania prawdziwych podwalin kultury hip-hopowej, ma w swoim założeniu także kreować trendy i lansować nowych graczy światowej sceny. W tym kontekście do Hradca przyjedzie Deca – prawdziwy talent czystej wody wprost z Denver. Jego naturalne predyspozycje do storytellingu i niewymuszone flow podbiją Wasze serca i zawładną playlistami na długie lata.

Kemp to również idealne miejsce do tego, aby poznać hip hopową stronę Starego Kontynentu. Z Austrii do Hradca przyjedzie więc skład Waxolutionists – prawdziwy klasyk tamtejszej sceny turntubalistycznej. Trio od przeszło dwudziestu lat udowadnia, że tworzenie beatów to prawdziwa sztuka, a ich żywe koncerty są prawdziwą lawiną spontanicznych dzwięków, scalających rap z funkiem, jazzem i muzyką świata.

Z każdym tygodniem wizja szesnastej edycji festiwalu Hip Hop Kemp staje się coraz bardziej realna. Potężny, klasycznie rapowy program rośnie w siłę za sprawą kolejnych legend, ale organizatorzy nie zapominają również o innych aspektach kultury hip-hop. W Hradcu płynnie mieszają się ze sobą wszystkie filary najpiękniejszej pasji świata, takie jak rap, taniec, graffiti i produkcja. Gdy dodamy do tego niepowtarzalny czeski klimat i towarzystwo najlepszych ziomków stanie się jasne, że Hip Hop Kemp jest najlepszym miejscem do spędzenia tegorocznych wakacji.

Trzydniowe karnety na festiwal Hip Hop Kemp, zapewniające także wstęp na poprzedzający go warm-up, są dostępne w sprzedaży za pośrednictwem oficjalnego polskiego sklepu internetowego www.joystore.pl/hhk