Fani czarnych brzmień i kultury hip-hop już odliczają dni do najgrubszego melanżu tego roku – od 18 do 20 sierpnia Hip Hop Kemp zamieni teren Festivalparku w czeskim Hradec Králové w rapową mekkę Starego Kontynentu!

Jubileusz festiwalu wraz z tysiącami uczestników świętować będzie niezastąpiony duet wyjadaczy mocno związanych z kempową sceną, raperzy, którzy mimo długiej rapowej historii wciąż dają z siebie wszystko! Powiedzieć o tym duecie: klasyczny, to nawet za mało. Obaj artyści już dawno dorobili się statusu legend, działając zarówno wspólnie, solowo, oraz dumnie reprezentując Wu Tang Clan i Def Squad. Można śmiało stwierdzić, że Hip Hop Kemp znają jak własną kieszeń, za każdym razem dając niesamowite show, które na długo zostawało w pamięci. Tu nie ma miejsca na nudę, za to jest gwarancja niesamowitej energii, mistrzowskiego kontaktu z publiką i niezliczona ilość hitów, które sprawią, że nie ustoicie spokojnie ani sekundy, a zakwasy na drugi dzień macie gwarantowane! Tych gości nikomu nie trzeba przedstawiać – na „Festiwalu z Atmosferą” pojawią się METHOD MAN I REDMAN!

Tym grubym akcentem zakończyła się kempowa gra z zamaskowanymi artystami i wszystkie dotychczasowe karty zostały odkryte. W sierpniu sceną zawładną także MACHINE GUN KELLY, BOOT CAMP CLICK, THE UNDERACHIEVERS, MASTA ACE, PETE ROCK & CL SMOOTH, ANDERSON .PAAK, MICK JENKINS, JIGMASTAS, RAZ FRESCO, ARTIFACTS oraz ASHER ROTH. Tradycyjnie nie zabraknie też mocnej, polskiej reprezentacji i w Hradcu pojawią się Kaliber 44, TEDE & DJ Buhh, JWP/BC, KęKę x Paluch, Wuzet, Oxon x Revo, Rasmentalism, Małpa i Otsochodzi.

Mimo oficjalnego odliczania i odsłonięcia dotychczasowych artystów nie padło jeszcze ostatnie kempowe słowo – klasyczne piątki z ogłoszeniami wykonawców tegorocznej edycji nadal trwają! A na Kempie każdy znajdzie coś dla siebie. Scenę główną opanowują zarówno zasłużeni weterani i legendarne nazwiska światowego rap-podwórka, jak i obiecujący debiutanci i najgorętsze ksywy ostatniego roku. Nocami, gdy spragnieni dalszych wrażeń festiwalowicze rozchodzą się do imprezowych bunkrów, swoje sety serwują dla nich najbardziej vibe’owi DJ’e tej planety.

Ale Hip Hop Kemp uzyskał legendarny status nie tylko dzięki corocznym koncertom największych artystów rapowego świata, ale także niespotykanej nigdzie indziej atmosferze wielkiego święta czarnej muzyki. W żadnym innym miejscu nie spotyka się tyle osób zainteresowanych sztuką i kulturą hip-hop; od raperów i producentów, przez tancerzy, aż po artystów graffiti i sportowców. Pomiędzy koncertami czas umila uczestnikom masa klasycznych kempowych atrakcji, takich jak zapasy w czekoladzie, zawody taneczne czy freestyle’owa Bitwa o Kemping, kąpiele w pobliskim jeziorku i niezastąpione czeskie jedzenie.

Trzydniowe karnety, zapewniające także darmowy wstęp na środowy warm-up (17 sierpnia), znajdziecie w polskiej przedsprzedaży na www.joyStore.pl/hhk – wkrótce ruszy także rezerwacja miejsc w Kempobusach.

HIP HOP KEMP 2016:

METHOD MAN & REDMAN /USA/

MACHINE GUN KELLY /USA/

BCC /USA/

THE UNDERACHIEVERS /USA/

MASTA ACE /USA/

PETE ROCK & CL SMOTH /USA/

ANDERSON .PAAK /USA/

MICK JENKINS /USA/

A-F-R-O /USA/

LOOPTROOP ROCKERS /SWE/

JIGMASTAS /USA/

RAZ FRESC0 /CAN/

ARTIFACTS /USA/

ASHER ROTH /USA/

KALIBER 44 /PL/

JWP/BC /PL/

TEDE & DJ BUHH /PL/

KĘKĘ X PALUCH /PL/

WUZET /PL/

OXON X REVO /PL/

RASMENTALISM /PL/

MAŁPA /PL/

OTSOCHODZI /PL/

WILEY /UK/

JEHST /UK/

OCEAN WISDOM /UK/

I wielu innych!