Do line-upu 14. edycji festiwalu Hip Hop Kemp dołączył dziś niezaprzeczalny klasyk hardcore hip-hopu prosto z ulic Nowego Jorku. Pod koniec kwietnia minęło równo 20 lat od premiery ponadczasowego „The Infamous”, stawianego w jednym rzędzie z debiutami Notoriousa czy Nasa. Prodigy i Havoc mają na koncie osiem krążków, współpracę z niezliczoną ilością innych legendarnych emce, a także wywarcie wpływu na brzmienie mnóstwa następców (by wspomnieć chociażby obozy Dipset czy G Unit). Wydany w 2014 „The Infamous Mobb Deep” zdobył bardzo przychylne recenzje, a zeszłoroczna trasa koncertowa odbiła się ogromnym echem na całym świecie – chłopaki są w najlepszej formie od dawna. Przygotujcie się na prawdziwą wojnę: Mobb Deep zasila szeregi line-upu festiwalu Hip Hop Kemp!

W festiwalowym składzie muzycznym znajdują się już takie szyldy, jak Joey Badass, Hopsin, Yelawolf, PRhyme [Royce da 5’9”& DJ Premier], Gang Starr Foundation [Jeru The Damaja, Big Shug, Lil’ Dap of Group Home], Dope D.O.D., Evidence, Rakaa & DJ Babu, The Four Owls, Aku Nara, Reverie, Pumpkin oraz polscy gracze Bisz B.O.K, VNM, Dwa Sławy i Pro8l3m. Niestety podczas festiwalu nie wystąpi duet Run The Jewels, który odwołał wszystkie europejskie występy w tym czasie.

Od 20 do 22 sierpnia 2015 spotkamy się w czeskim Hradec Králové, by znów poczuć pozytywną atmosferę międzynarodowej integracji i przeżyć koncertowe maratony w rytmie hip-hopu z najwyższej półki. Już w środę 19 sierpnia fani czarnych brzmień odwiedzą Festivalpark w ramach oficjalnego warm-up party.

Bilety dostępne są w internetowym sklepie www.joyStore.pl/hhk w limitowanej puli za 199 PLNów (zwykły karnet) oraz 385 PLNów (karnet VIP) tylko do końca maja.

Niebawem spodziewajcie się także dodatkowych akcji kempowych! W najbliższych tygodniach odpalamy rekrutację do Polish Street Team, czyli ekipy Ambasadorów festiwalu. W czerwcu wystartuje rezerwacja miejsc w Kempobusach – specjalnych autokarach, które przewiozą festiwalowiczów prosto pod kempową bramę z kilkunastu polskich miast. Nie zabraknie też tradycyjnych konkursów, w których będzie można zgarnąć wejściówki na 14. edycję wielkiego święta kultury czterech elementów!

Dawajcie na Kemp – dołączcie do wydarzenia: Hip Hop Kemp 2015 – 14. edycja „Festiwalu z Atmosferą”! Sprawdźcie kempowy Instagram, Twitter i Snapchat (hiphopkemppl), by dowiadywać się najszybciej o nowych odsłonach!

mobb