Najbardziej ciekawi mnie to, czy Twoja terapia przynosi skutki.. Jak duża jest różnica ze stanem po powrocie z Iraku, z dzisiejszym?

Moje leczenie za pomocą rapu jako mojej terapii zdecydowanie przyniosło oczekiwany rezultat. Nie uleczyło mnie z moich objawów w całości, ale zdecydowanie jest mi lepiej teraz niż gdy po raz pierwszy wróciłem do domu z wojny w Iraku. Głównie dlatego, że jestem w stanie uwolnić moje emocje poprzez muzykę, dla przykładu gdy wróciłem do domu z Iraku i przyłapałem żonę na zdradzie z innym mężczyzną, chciałem go zabić, próbowałem go zabić, ale teraz gdy mam złe myśli związane z tamtą sytuacją lub innymi sytuacjami, które mnie bardzo złoszczą piszę utwór o tym. To z kolei uwalnia emocje, które pozwalają mi nie oddziaływać poprzez złość. CZASAMI.

Nie kazdy wie, ze muzyka jest alternatywną formą leczenia przyjętą przez wojskowych urzędników skorych do pomocy weteranom cierpiącym na PTSD. Czy brałeś udział w takiej terapii. Jeśli tak, to czego słuchałeś, poza swoimi rymami?

Nie, nie brałem udziału w tym alternatywnym leczeniu, które jest używane przez wojskowych. Jest to bardzo źle prowadzone leczenie ponieważ wojskowi oni wykorzystują muzykę klasyczną w terapii. Spójrzcie my jesteśmy weteranami, nie kucharzami, nie urzędnikami, Weteranami, chcemy usłyszeć prawdę, krwawą prawdę. Szczerze to nie ma muzyki, która pozwala mi czuć się lepiej poza moją własną, ale słucham chrześcijańskiego rocka i trochę chrześcijańskiego rapu ponieważ pozwala mi to myśleć o życiu po tym obecnym. Pozwala mi odczuć, że Bóg mnie nadal kocha i nie opuścił mnie więc może sam nie powinienem opuścić siebie. Myślę, że wojsko powinno wykorzystać więcej muzyki w moim stylu, albo przynajmniej czegoś bardziej hardcorowego, rapowego, rockowego. Czegoś co nie pozwala tobie myśleć o poddaniu się, ale czegoś co sprawi, że będziesz chciał walczyć.

Straciłeś żonę, córkę, dom i umysł.. W jakim miejscu jesteś teraz? Czy wzrost zainteresowania Twoją osobą przełożył się na lepsze warunki życia?

Mój umysł jeszcze w całości do mnie nie wrócił, ciągle jestem bez mojej żony i nadal bez mojej córki i nadal bez życia jakie chciałbym mieć. Teraz czuje, że się dzieje dla mnie dobrze, jak mówię sobie żeby ruszyć do przodu poprzez muzykę mogę to zrobić. Mogę zmienić moją własną rzeczywistość. Poprzez muzykę mogłem na moim ostatnim albumie powiedzieć hey idę dalej, albo hey będę szczęśliwy i kiedy zadeklaruje to w utworze  pozwala mi to dążyć do tego celu, ponieważ kiedykolwiek gdy czuję się zdołowany lub wyautowany po prostu słucham tego utworu, który mówi hey masz iść dalej, masz pozostać silny.

Na kogo zamierzasz głosować w wyborach prezydenckich? Jak oceniasz Obamę i Romneya?

Wow co za pytanie. Odpowiem na nie, gdyż jest to wywiad zagraniczny ha ha. Zacznę od Mitta Romneya. Wygląda na takiego, co ma dobre intencje, nawet wydaje się, że jest autytetem moralnym, osobiście obserwowałem wybory uważnie i zauważyłem,że Mitt Romney ucieka od zbyt wielu swoich stanowisk. Jestem typem człowieka, który żyje swoim życiem posiadając wielką prawowitość, byłem w więzieniu, nie ucieknę od tego i nie będę owijac w bawełnę, że jestem prawdomówny zawsze. Mitt Romney po prostu nie  zawsze był zgodny z prawdą. Myślę, że dla niego wygrana jest tak ważna, że powie wszystko aby zdobyć nominację. Jeśli chodzi o obecnego Prezydenta Baracka Obamę, lubię faceta podobnie jak reszta świata, dlatego także jego ocena zdolności  jest taka wysoka. Osobiście uważam, że próbował  zagrać jak najlepiej kartami, którymi dysponował by odwrócić pewne rzeczy. I to wszystko, każdy powinien robić to co najlepiej potrafi i być w tym szczery i myślę, że Obama w większej części tak czynił i zasłużył na kolejny głos ode mnie.

Polscy raperzy także odnoszą się do osobistych tragedii żołnierzy oraz ich rodzin. Jak podoba Ci się utwór „Kilkaset Kul Od Domu” chłopaków z Rasmentalismu? To moje ulubione wersy:

mamo jeśli mnie słyszysz,
to może wspomnij moim dzieciom że tylko martwi widzą koniec wojny
niech mają poglądy jak ty i powiedz ojcu że to nic że jest dumny przez łzy
pewnie przedstawił wam inną wersje
to nic…
niebo jest niebieskie jak nigdy wcześniej,
moje buty są lekkie jak nigdy wcześniej
już dobrze jak usłyszysz mój hymn spójrz w słońce

Myślę, że to miły kawałek, większość  żołnierzy I weteranów zgodzi się ze mną się, ale zgodzimy się również, że żaden polski raper nigdy nie może mówić o tym co my osobiście robiliśmy ponieważ tam ich nie było i nie robili tego co my.