W połowie grudnia na stronie uczelni pojawiła się informacja o tym, że na wydziale Afrykanistyki powstał nowy kierunek, na którym można zdobywać i pogłębiać swoją wiedzę z zakresu kultury hip-hopowej. Według tego co widnieje na stronie Uniwersytetu, jest to pierwszy taki kierunek na świecie.

Studia mają zapewnić żakom solidną historyczną wiedzę oraz pokazać jak na przestrzeni lat rozwijały się na całym świecie cztery elementy wchodzące w skład kultury hip-hopowej. Dodatkowo wykłady mają dotykać także takich kwestii jak moda, biznes czy film.

Studenci zapoznają się również z wiedzą dotyczącą mieszania się kultur, migracji, wielojęzyczności, ras, klas, płci, religii, orientacja seksualnej, polityki i gospodarki. Słowem wszystko to, co na przestrzeni lat tworzyło hip-hop oraz było punktem odniesienia dla artystów.

Dzięki pomysłowej akcji Uniwersytet Arizoński zrobił sobie świetną reklamę oraz wizytówkę. Dyrektor Afrykanistyki Alain-Philippe Durand powiedział, że uczelnia, jest coraz bardziej otwarta na nowe, ambitne, kreatywne i kontrowersyjne tematy niż jakikolwiek inny Uniwersytet na świecie.

A u nas? Likwiduje się Politologię po to, aby stworzyć kolejny pewnie równie idiotycznie zarządzany kierunek jakim jest Polityka Publiczna. Zero kreatywności, świeżości, nowości. Wszyscy akademicy tylko płaczą po kątach, że nie mogą sprzedać swojej grafomanii, gdzie index z przypisami ma więcej stron niż właściwa treść.

PS. Szukam firmy, która mi zasponsoruje stypendium na UA. :Geek:  :Happy-Grin: