Wczoraj na kanale VEVO pojawił się debiutancki odcinek krótkiej serii WHY I VOTE, w której zaproszeni artyści opowiadają o tym dlaczego głosują w wyborach. Na pierwszy ogień poszedł 22 letni raper z Chicago – Vic Mensa. W kolejnych epizodach pojawią się min. T.I. czy Kesha. Każdy z odcinków będzie dotyczył innego zagadnienia od imigracji, przez prawa mniejszości seksualnych po edukację.

Wypowiedź rapera skupia się na brutalności policji i przestępczości, która jest jedną z największych bolączek jego rodzinnego miasta. Vic wspomina zabójstwo swojego przyjaciela 17-letniego Laquana McDonalda, który dostał 16 kulek od stojącego zaledwie 3 metry dalej policjanta.

Rocznie w południowym Chicago ginie więcej ludzi, niż żołnierzy w Iraku ~ Vic Mensa

Po tym wydarzeniu raper poprowadził pokojowy protest, w którym wraz z resztą uczestników domagał się dymisji lokalnych urzędników (najbardziej oberwało się Anicie Alvarez, która pełniła obowiązki prokuratora generalnego).

Wspomniane wydarzenia okazały się mieć ogromny wpływ na wybory w Hrabstwie Cook. Alvarez straciła stanowisko i szansę na kolejną nominację ze strony Demokratów na rzecz Kim Foxx.

bez-nazwy-4

Zapowiada się bardzo ciekawa i dobrze zrealizowana seria.

Ps. Tematy poruszane w serii i zaproszeni do nich goście raczej nie pomogą kandydatowi Republikanów.