16 listopada w warszawskiej Progresji po raz pierwszy w naszym kraju zagra Bryson Tiller. Przed gwiazdą wieczoru na scenie pojawi się także utalentowana wokalistka SZA.

Przygotowałem 10 (mniej lub bardziej poważnych) powodów, dla których warto wybrać się na to wydarzenie.

Wyprzedane bilety

Skoro bilety na jego pierwszy londyński koncert zostały wyprzedane dosłownie w kilka sekund, to coś jest na rzeczy. Bryson to gorąca gwiazda, która staje się rozpoznawalną marką na całym świecie.

Następca Drake’a

Drake to ksywka, która najczęściej pojawia się przy Brysonie Tillerze. Co ciekawe featuringi nie mają z tym nic wspólnego. Chodzi raczej o gorącą mieszankę R&B z hip-hopem, w której Bryson czuje się tak dobrze jak jego „starszy” brat z Kanady. Co ciekawe w 2015 roku artysta miał szansę podpisać kontrakt z wytwórnią Drizzyego – OVO Sound. Zdecydował się jednak na podjęcie współpracy z RCA Records.

Śpiewający raper

W przeciwieństwie do polskich odpowiedników jemu autentycznie udaje się dobrze śpiewać i rapować. Jak sam mówi „There’s some things that I can say rapping that I really can’t say singing.” Na żywo sprawdzisz o czym woli rapować.

Sylvester Stallone poleca

What?

Dobrze przeczytaliście. Legendarny aktor (Rocky i Rambo mają specjalną półeczkę w moim sercu) jest fanem Brysona. Wiąże się z tym ciekawa historia. W dniu kiedy muzyk opublikował utwór „Rambo” Sylvester nazwał go „pretty amazing”. Prawdopodoobnie nie zdawał sobie sprawy, że utwór nie ma nic wspólnego z graną przez niego rolą. Słodkie.

Kendrick Lamar, Travis Scott, Isaiah Rashad

Nieźli goście, huh? Cała trójka pojawiła się na debiutanckim krążku SZA – „Ctrl”. W polskich realiach lepszą rekomendację podczas debiutu miał chyba tylko Małolat, na którego płycie z Ajronem pojawili się min. Włodi, Sokół, Ten Typ Mes, Pezet i EIS. Gdy tak rozpoznawalne postacie stają za Tobą, to oznacza, że nosisz w sobie nie lada talent.

Supermodel

Widzieliście girl power w wydaniu aniołka prosto z wybiegu Victoria Secret? Chcecie (mowa o Was Panowie) zobaczyć ten krok na scenie warszawskiej „Progresji”. Oj chcecie..

237 000 000

Opublikowany 20 sierpnia 2015 roku utwór „Don’t” na YouTube przekroczył już grubo ponad 200 milionów wyświetleń. Na „polskim” YouTube słuchacze często pytają „kto przed 100 tysiącami?”. Pod tym klipem jest podobnie, zwiększa się tylko liczba zer. Jeżeli byłeś przed milionem to pewnie nie odpuścisz również koncertu.

Good Boyfriend

Jeśli potrzebujesz wskazówek, jak być „najlepszą wersją faceta”, posłuchaj ww kawałka. Jak chcesz aby Twój facet był „najlepszą wersją Twojego faceta”, zabierz go na koncert – słuchając „Don’t” dowie się wszystkiego.

Nagrody nie kłamią

24 letni piosenkarz ma na swoim koncie szereg znaczących wyróżnień. W tym roku został nominowany do nagrody Grammy, a przed rokiem otrzymał dwie prestiżowe nagrody BET w kategoriach „najlepszy nowy artysta” oraz „najlepszy artysta R&B/POP”.

Również SZA ma być z czego dumna. Jej debiutancki album pojawił się na trzecim miejscu listy Billboard 200, pierwszym w kategorii R&B i drugim na liście R&B Hip Hop Albums Charts. Artystka była również nominowana do tegorocznej nagrody MTV Music Awards w kategorii „najlepsza nowa artystka”.

Darmowe wejście

Za 2 dni na moim kanale pojawi się wideo, w którym dam Wam szansę wygrania biletu na ten koncert. Głupio byłoby nie skorzystać, co?