Zauważyłem, że w komentarzach do jednej z najciekawszych premier ostatnich dni przewija się głównie: SWAG, BMW, STYL, SEKS.. Wydaje mi się, że mało kto zauważył, o co tak naprawdę walczy M.I.A. w Bad Girls.

Artystka chce zwrócić uwagę na prawa kobiet (a raczej ich brak) w Arabii Saudyjskiej. Jest to jedyny kraj, w którym kobiety mają zakaz prowadzenia pojazdów! W grudniu muzułmańscy uczeni ostrzegali, że dopuszczenie płci pięknej do prowadzenia pojazdów spowoduje wzrost prostytucji, pornografii, rozwodów oraz homoseksualizmu. Powiedzieli również, że jeżeli zakaz zostanie zniesiony to w ciągu 10 lat nie będzie żadnej islamskiej dziewicy.
Co robi M.I.A.? W klipie prowadzi tłum kobiet, ubranych w tradycyjne środkowo-wschodnie stroje. Gang dziewczyn ma w rękach karabiny maszynowe, a na oczach modne Aviatory.
Widzę tutaj nawiązanie do Jamesa Deana, a raczej jego najlepszej roli, Buntownika Bez Powodu – Jim’a Starka. M.I.A. śpiewa live fast, die young (mottem Deana było live fast, die young, and leave good looking corpse). Dziewczyny podobnie jak Jim Stark nie chcą pogodzić się z zastanym stanem rzeczy i walczą o lepsze.
M.I.A. wykazała się ogromną odwagą poruszając ten temat. Wystarczy, że poczytacie komentarze pod filmem i zobaczycie co myśli o niej teraz wielu muzułmanów..