W nowym wideo opublikowanym na swoim kanale, Sean Combs przerwał lunch, żeby powiedzieć nam kilka słów: Jako młody chłopak z Harlemu nie mogłem być nawet kelnerem. Nie chcieli żebym był kelnerem, więc wiesz co zrobiłem? Zostałem miliarderem.

A dokładnie pierwszym hip-hopowym miliarderem i zaledwie jednym z kilku Afroamerykanów, których majątek liczy dziewięć zer (w grudniu 2016 były to tylko trzy osoby – Oprah Winfrey, Robert Smith, Michael Jordan). Co ciekawe aż 98% miliarderów jako źródło swojego majątku podaje jeden biznes (np. Bill Gates – Microsoft, Jeff Bezos – Amazon) i tutaj raper również jest wyjątkiem, ponieważ jego portfel jest bardzo zróżnicowany. W jego „biznesowym portfolio” znajdziecie: alkohole, ubrania, muzykę, media oraz inwestycje w startupy.

Kolejnymi na liście oczekujących do klubu miliarderów są Jay Z i Dr. Dre, których majątki są szacowane na około 600-700 milionów dolarów.


UPDATE

Diddy się trochę zagalopował i przyznał, że skłamał (podziękowania dla Pawła za podrzucenie informacji). Nie jest (jeszcze) miliarderem. Wyścig o miano pierwszego hip-hopowca w tym zamożnym gronie trwa dalej. Niemal pewne jest, że 2017 rok wyłoni zwycięzcę. Obecna klasyfikacja wygląda następująco:

  1. Diddy – 750 milionów dolarów
  2. Dr. Dre – 710 milionów dolarów
  3. Jay Z – 600 milionów dolarów