Pierwszego gościa dzisiejszej odsłony kempowego line-upu nikomu nie trzeba przedstawiać. Raper z niezwykle charakterystycznym flow, producent wielu mocnych bitów, jedna trzecia Dilated Peoples – Evidence powróci do Festivalparku, tym razem solo! Po wydaniu czwartej płyty z Rakaa Iriscience i DJ-em Babu w 2006 roku Ev skupił się na własnej karierze. Efektem jego solowych prac były dwa albumy, EP-ka i kilka mixtape’ów, w tym gościnne występy Raekwona i Sluga oraz podkłady chociażby od DJ-a Premiera. Po wydaniu w poprzednim roku wspólnego krążka z Alchemistem jako Step Brothers i piątej płyty w dorobku Dilated Peoples, doskonale widać, że rapowa forma Evidence’a jest nieustannie na wysokim poziomie, o czym przekonamy się na żywo podczas festiwalu Hip Hop Kemp!

W porannych ogłoszeniach nie zabrakło także reprezentantów polskiego rap-podwórka. Rado Radosny i Astek, czyli łódzki duet Dwa Sławy zawita na kempowej scenie ze swoją „nieśmiertelną nawijką” i „muzyką kozacką”! Duet DS zawiązano pięknego wiosennego popołudnia roku 2006, kiedy to Radosław, zajrzawszy do swojego kajetu, skonfrontował swoje niewykorzystane nigdy teksty z bitami Jarosława. Dzięki połączeniu sił tej dwójki, związanej na co dzień z macierzystymi formacjami – Uśpione Miasto i Ustinstrumentalix, światło dzienne ujrzały do tej pory trzy nielegalne i dwa legalne krążki. Na żywo „ludzie sztosy” zaprezentują się już w sierpniu w Czechach!

Do tej pory potwierdzone zostały takie szyldy, jak Joey Bada$$, Hopsin, Gang Starr Foundation [Jeru The Damaja,Big Shug, Lil’ Dap], Run The Jewels, Yelawolf, Dope D.O.D., PRhyme [Royce da 5’9”& DJ Premier], HDBeenDope oraz nasi polscy reprezentanci – VNM i Pro8l3m. Kolejni artyści dołączają do kempowego składu w każdy piątek!

Hip Hop Kemp to trzy niezapomniane dni i noce przepełnione najlepszymi hiphopowymi brzmieniami, gorące poranki i orzeźwiające kąpiele w jeziorku, niezastąpione langosze i czeskie browary leczące syndrom dnia wczorajszego, a przede wszystkim niespotykana atmosfera i wielka międzynarodowa integracja w rytmie rapu! Widzimy się od 20 do 22 sierpnia 2015 na terenie dawnego lotniska w czeskim Hradec Králové, zaledwie 50 km od granicy w Kudowie-Zdrój.

Wejściówki znajdziecie w polskiej przedsprzedaży w internetowym sklepie www.joyStore.pl/hhk za 199 PLNów (zwykły karnet) oraz 385 PLNów (karnet VIP). Każda pula biletów w danym okresie przedsprzedaży jest limitowana!

Dawajcie na Kemp – dołączcie do wydarzenia: www.facebook.com/events/680759272033561/ Sprawdźcie też kempowy Instagram, Twitter i Snapchat (hiphopkemppl), by dowiadywać się najszybciej o nowych odsłonach!

www.hhk.pl
www.facebook.com/hiphopkemppl

dwa-slawy-evidence