Jako, że temperatury za oknem coraz wyższe, czas również podgrzać atmosferę wokół szesnastej edycji najbardziej klimatycznego rap festiwalu Europy! Kolejne już doładowanie programu Hip Hop Kemp niesie ze sobą prawdziwie transatlantyckie połączenie Polski i Stanów, bowiem w składzie lądują przedstawiciele Warszawy i Waszyngtonu.

Pierwszym ogłoszonym wykonawcą HHK 2017 z Polski jest jednocześnie jedyny zespół z naszego kraju, który wystąpił na pierwszej edycji Festiwalu z Atmosferą w 2002 roku! Czeska scena rap dopiero raczkowała, więc znane składy z Polski były wówczas traktowane jako zagraniczne rapgwiazdy. Obok Warszafskiego Deszczu i WWO czołową z nich był właśnie Grammatik, który w wielkim stylu wróci na wyjątkowy reunion podczas tegorocznego Kempu! Eldo, Jotuze i NOON zagrają zarówno największe klasyki z wydanych niedawno na wosku „Świateł Miasta” i „EP+”, jak i specjalny nowy numer. W 2002 r. nie istniał jeszcze YouTube czy Facebook, więc nie zachowało się wiele relacji z historycznego debiutu. Cóż z tego, skoro już za 4,5 miesiąca na żywo opus magnum polskiego rapu, za jakie wielu uważa klasyczne nagrania Grammatika, spełni się!

Dodadkowo do line-upu dołącza również reprezentant Waszyngtonu o sudańskich korzeniach, niesamowicie zdolny i pracowity MC oraz producent słynący z niesamowitej kreatywności, dzięki czemu regularnie dostarcza swoim słuchaczom coraz to nowe projekty muzyczne! Twórczość Oddisee, bo o nim mowa, to niezwykle kreatywne połączenie hip-hopu, soulu i funku, oraz gęsto poskładane rymy i ciekawe gierki słowne ubrane w plastyczne flow. Oddisee gościł już na Festiwalu z Atmosferą w 2013 roku, teraz powraca z zespołem Good Compny, by ponownie zarazić nas wszystkich mnóstwem pozytywnej muzycznej energii!

Na równo 20 tygodni przed rozpoczęciem tegorocznej edycji HHK, program zaczyna przyjmować coraz bardziej okazałe kształty – dzisiejsze ogłoszenia dopełniają zapowiedziani już wcześniej Jedi Mind Tricks, Diggin’ In The Crates i Skyzoo & Apollo Brown. Jak jednak powszechnie wiadomo, Kemp to miejsce, w którym muzyka, choć bardzo ważna, nie jest jedyną zajawką. Na terenie zamkniętego lotniska wojskowego w Hradec Králové co roku spotykają się ze sobą tysiące ludzi połączeni pasją do kultury hip-hopowej. Raperzy, producenci, bboy’e, graficiarze – każdy znajdzie tutaj przestrzeń do rozwijania swoich zainteresowań, a to wszystko zaledwie 50 kilometrów za polską granicą!

3-dniowe karnety na festiwal, zapewniające także wstęp na poprzedzający go warm-up są już dostępne w regularnej sprzedaży, za pośrednictwem oficjalnego polskiego sklepu internetowego www.joystore.pl/hhk