Jason Williams, Stephen Jackson, Jermaine O’Neal kontra Gary Payton, Rashard Lewis, Kenyon Martin?

Tak! Wszystko wskazuje na to, że już w czerwcu będziemy mieli szansę obejrzeć taki pojedynek podczas rozgrywek ligi letniej złożonej z byłych gwiazdorów National Basketball Association. Wszystko dzięki innej legendzie z Kalifornii – Ice Cube’owi oraz ustępującemu dyrektorowi wykonawczemu National Basketball Players Association – Rogerowi Masonowi.

Panowie we współpracy z grupą inwestorów zainicjowali projekt BIG3, w którym będziemy mogli obejrzeć szereg emerytowanych gwiazd najlepszej koszykarskiej ligi świata. Zawodnicy będą mierzyć się  w systemie 3 na 3, a mecze będą rozgrywane na połowie boiska. W rozgrywkach udział będzie brało 8 drużyn złożonych z 5 zawodników, którzy swoje spotkania będą rozgrywać w różnych miejscowościach.

Swoją chęć do wzięcia udziału w projekcie potwierdzili już min. Jason Williams, Chauncey Billups, Gary Payton, Stephen Jackson, Jermaine O’Neal, Gary Payton, Rashard Lewis i Kenyon Martin.

Jak donosi portal Adriana Wojnarowskiego (The Vertical) liga ruszy 24 czerwca, a jej rozgrywki są zaplanowane na 10 tygodni. W tej chwili organizatorzy pracują nad prawami do transmisji w TV.

Jason Williams back on court?! Can’t wait!