Wszystkie ręce na pokład. Po tym jak według ostatnich badań okazało się, że Czarni nie będą głosować w nadchodzących wyborach tak masowo jak było to w przypadku tych, w których kandydował Obama, Demokraci zwrócili się o pomoc do liderów afroamerykańskiej społeczności.

W piątek w Cleveland odbył się darmowy koncert, na którym pojawiło się aż 10 000 uczestników. Zarówno miejsce jak i lineup nie były przypadkowe. Miasto Lebrona Jamesa jest jednym z tych, w których Demokraci stracili najwięcej głosów.  Podczas show, na scenie pojawili się raperzy, którzy otwarcie sympatyzują z Clinton: Jay Z, Beyonce, Big Sean, J Cole i Chance The Rapper. Przemawiali jednak tylko Carterowie.

W emocjonalnym wystąpieniu Beyonce opowiedziała o tym jak bardzo chciałaby, żeby jej córka żyła w kraju rządzonym przez kobietę. Jay skrytykował Donalda Trumpa, a Hillary powiedziała o tym jak wiele USA zawdzięczają Czarnym i jak dużo jest jeszcze do zrobienia. Na koniec wszyscy „ubrani” w szeroki uśmiech złapali się za ręce. Nie była to jednak taka sama radość jak ta, którą widziałem podczas dwóch ostatnich kampanii wyborczych.

Jay powiedział coś, co powinniśmy sobie wszyscy przypomnieć. Rosa Parks usiadła aby Martin Luther King mógł iść. Martin Luther King szedł, by Barack Obama mógł biec. A Barack Obama biegł, by wszystkie dzieci mogły latać – Hillary Clinton

Kto wygra wybory w USA?

Hillary Clinton
Donald Trump

Survey Maker


W tym samym czasie Donald Trump był w Pensylwanii, tłumowi zgromadzonemu w Hershey powiedział:

Nie potrzebuję na scenie J-LO czy Jaya Z. Jestem tutaj sam. Tylko ja. Żadna gitara, żadne pianino, nie potrzebuję niczego.

Szczególnie zainteresowanym wyborami w USA polecam poniższą dyskusję: