Każdemu, kto chociaż raz był na Kempie, piąty dzień tygodnia nie kojarzy się tylko z początkiem weekendu, ale przede wszystkim z nowymi nazwami w programie festiwalu Hip Hop Kemp. Jednak na nieco ponad 5 miesięcy przed największym hiphopowym świętem Europy ogłaszanie ksyw rozpoczyna się wyjątkowo w środku tygodnia jedną, konkretną petardą! Na pierwszy ogień rzucamy zupełnie legendarny duet z Filadelfii, który jak żaden inny niesie w sobie oryginalność brzmienia amerykańskiej sceny końcówki lat ‘90. Po raz pierwszy w takim zestawieniu na Kempie, Jedi Mind Tricks!

Prawdziwi weterani undergroundowej sceny od przeszło dwóch dekad konsekwentnie nagrywają swój zupełnie bezkompromisowy, truskulowy rap, który przyniósł im już 8 albumów długogrających i status jednego z najbardziej autentycznych składów XXI wieku. Tworzący trzon JMT Vinnie Paz i Stoupe the Enemy of Mankind zaczęli pracować ze sobą w 1996 roku przy okazji kilku mniejszych, nielegalnych produkcji. Wspólne nagrywki szybko zaowocowały pierwszą epką, który rok później przerodziła się w oficjalny debiut na wymownie zatytułowanym albumie „Psycho-Social, Chemical, Biological And Electro Magnetic Manipulation Of Human Consciousness”. Szeroko komentowany wtedy, mroczny klimat nawijki, wraz ze świetną stroną czysto muzyczną na lata stały się wizytówką Jedi Mind Tricks.

Przez 20 lat działalności duet przeżywał różne okresy, niejednokrotnie wracając do podziemia by również i tam pomagać swoim ziomkom w nagrywaniu muzyki. Cały ten czas przepełniony był świetnymi koncertami i wydawnictwami, które szybko stawały się kompletną klasyką gatunku, jak choćby “Legacy Of Blood” z 2004 roku czy jego następca “Servants in Heaven, Kings in Hell”. Choć zmieniała się moda, okoliczności i sytuacja w rapowej grze, to charakterystyczne dla JMT hardcorowe liryki ani na moment nie straciły swojej świeżości.

Na kempowym koncercie obok dobrze znanych kawałków usłyszymy od Jedi Mind Tricks prawdopodobnie również kilka nowych utworów, ponieważ skład szykuje się właśnie do wydania swojego dziewiątego już krążka, który na rynek trafi prawdopodobnie w październiku tego roku.

Pełne, 3-dniowe karnety na festiwal Hip Hop Kemp, zapewniające także wstęp na poprzedzający go warm-up są już dostępne w regularnej sprzedaży, za pośrednictwem oficjalnego polskiego sklepu internetowego www.joystore.pl/hhk

Hip Hop Kemp

GDZIE:   Festivalpark, Hradec Králové (Czechy)

KIEDY:   17-19 sierpnia 2017 (czwartek-sobota)

+ 16 sierpnia 2016 (oficjalny środowy warm-up)

FB:         www.fb.com/HipHopKempPL

BILETY:  www.joyStore.pl/HHK

EVENT:  bit.ly/HHK-2017-PL