Ta ksywa była bez wątpienia jedną z najczęściej wymienianych w odpowiedzi na pytanie o wymarzone występy w trakcie najbliższej edycji „Festiwalu z Atmosferą”! Dwudziestolatek, który z buta wszedł do rapowej pierwszej ligi i z której bez wątpienia prędko nie wyleci. Ogromny talent potwierdzany kolejnymi świetnymi płytami i zapowiadający naprawdę wybitną rapową karierę. Uważany za jednego z najlepszych raperów młodego pokolenia, współzałożyciel kolektywu Pro Era, jeden z freshmanów XXL 2013. Joey Badass to kolejny gracz z najwyższej półki, który w sierpniu odwiedzi Hradec Králové!

Pierwsze rapowe kroki stawiał mając kilkanaście lat, a już w 2009 roku – będąc jeszcze uczniem – założył razem ze swoimi kumplami ze szkoły skład Pro Era, który istnieje do dzisiaj. Głośniej zrobiło się o nim już rok później, kiedy po umieszczeniu swojego freestyle’u na YouTube’ie uwagę zwrócił na niego Jonny Shipes, szef wytwórni Cinematic Music, który niedługo potem został menadżerem Badassa. Pierwsze poważniejsze wydawnictwa z udziałem Joey’a przypadają na 2012 rok – w maju ukazał się album Pro Era pt. „The Secc$ Tape”, a miesiąc później pierwsza solowa płyta Badass zatytułowana „1999″. Korzystając z produkcji m.in. MF Dooma czy Lorda Finesse’a raper pokazał ogromny potencjał zwiastujący pojawienie się ważnego gracza na scenie hip-hopowej. Potwierdziły to zresztą kolejne mixtape’y nagrywane solowo i razem z Pro Era. Po wydaniu w 2013 roku mixtape’u „Summer Knights” Badass rozpoczął pracę nad pierwszym legalnym wydawnictwem. „B4.DA.$$” ukazało się 20 stycznia 2015 roku, w dwudzieste urodziny Badassa.

Podczas czternastej edycji festiwalu Hip Hop Kemp wystąpią: Hopsin, Gang Starr Foundation [Jeru The Damaja,Big Shug, Lil’ Dap], Run The Jewels, Yelawolf, Dope D.O.D., PRhyme [Royce da 5’9”& DJ Premier], VNM oraz Pro8l3m. Kolejni artyści już wkrótce!

Wielkie święto kultury czterech elementów startuje od 20 do 22 sierpnia 2015 na terenie dawnego lotniska w czeskim Hradec Králové, zaledwie 50 km od granicy w Kudowie-Zdrój. Nie zapomnijcie, że każdy Kempowicz może zameldować się na miejscu już 19 sierpnia na środowe warm-up party!

Bilety dostępne są w internetowym sklepie www.joyStore.pl/hhk za 199 PLNów (zwykły karnet) oraz 385 PLNów (karnet VIP). Pula biletów jest limitowana!

Dawajcie na Kemp – dołączcie do wydarzenia: Hip Hop Kemp 2015 – 14. edycja „Festiwalu z Atmosferą”!

www.hhk.pl
www.facebook.com/hiphopkemppl

joey-badass