Wróćmy na chwilę do ostatniego koncertu Kanye Westa i tego co wydarzyło się tuż po jego zakończeniu. Istnieje teoria, że ostatnie zawirowania wokół zdrowia rapera to robota… Iluminatów reprezentowanych min. przez Jaya Z.

Listopad 2015. Donald Trump mówi publicznie, że Kanye go „kocha”, a on tę „miłość” odwzajemnia.

3 październik 2016. Kim zostaje obrabowana. Bandyta celuje jej w twarz pistoletem. W międzyczasie wybory prezydenckie w USA zaczynają wchodzić w decydującą fazę. Fazę, w której czarni celebryci murem stoją za kandydatką Demokratów. W kuluarach coraz więcej mówi się jednak o tym, że Kanye wspiera kandydata Republikanów. Atak w Paryżu to brawurowa akcja dwóch rabusi czy ostrzeżenie dla Westa, żeby się „nie wychylał”? Od momentu ataku w Paryżu raper, jego agent i organizator tour nie wypowiadają się na temat Donalda Trumpa.

17 listopad 2016, San Jose. Kanye wygłasza tyradę przeciwko Hillary Clinton, fałszującym przekaz mediom oraz korporacjom Google i Facebook, które mają manipulować swoimi algorytmami.

20 listopad 2016, Sacramento. Raper przemawia do kilku tysięcy zgromadzonych. Po raz pierwszy odnosi się do wyniku wyborów prezydenckich (porównuje siebie do Donalda Trumpa). W przemowie wspomina także Jaya, Beyonce, Taylor Swift oraz „skorumpowaną branżę radiową”. Kiedy kończy, upuszcza mikrofon, schodzi ze sceny i kończy show.

To nowy świat, Hillary Clinton, to nowy świat. Uczucia się liczą. Wszyscy w środkowej Ameryce to poczuli i okazali. Uczucia się liczą brachu. To nowy świat. To nowy świat, Barack. To nowy świat, Jay Z.  Hej, nie wysyłaj na mnie zabójców, brachu. To nie jest film o Malcolmie X.

Koncert zakończony. Pozostałe 22 zostają anulowane. Do tej pory każdy z przystanków Saint Pablo generował około 1.5 miliona dolarów przychodu z biletów + od 500 do 700 tysięcy dolarów ze sprzedaży ubrań i gadżetów. Zamiast kontynuować trasę, Kanye w kajdankach trafia do szpitala (wbrew swojej woli), jako oficjalną przyczynę media podają chroniczne wyczerpanie, brak snu i przepracowanie.

Ronald Reagan UCLA Medical Center – to tutaj raper jest pod psychiatryczną obserwacją. Wcześniej w tym miejscu „gościło” wielu celebrytów, którzy publicznie wykazywali objawy załamania. Również to miejsce było domem badań doktora Louisa Jolyona Westa – pioniera w dziedzinie badań nad kontrolą umysłu. W latach 1974 i 1989, West otrzymał co najmniej 5.110.099 dolarów dotacji od rządu federalnego. Płatność została zrealizowana za pośrednictwem Narodowego Instytutu Zdrowia Psychicznego (NIMH) będącego głównym źródłem finansowania programów CIA.

Fani teorii spiskowych szybko łączą fakty – Kanye jest właśnie „przeprogramowywany” ponieważ odważył się powiedzieć głośno o związkach Iluminatów ze światem polityki i Hollywood. 

Ci sami ludzie uważają, że 7 września 1996 roku z tego samego powodu (wystawienie Iluminatów) zginął Tupac Shakur, a ostatnio Prince. Co więcej, w 2011 roku sam Kanye na „Eyes Closed” oprócz tego, że przyznał się do sprzedania duszy diabłu, zdawał się sugerować, że Michael Jackson zginął ponieważ był coraz bardziej „odważny”.

I sold my soul to the Devil
I know it’s a crappy deal
least it came with a few toys like a happy meal
I’m spaced out dog
I be on that moon talk
I wonder if God ask Mike how to moon walk…

Kanye debiutował mówiąc otwarcie o swojej wierze w Boga. Kilka lat później przyznał się do sprzedania duszy diabłu. Dziś tego żałuje i woła o oczyszczenie. Teoria spiskowa? Prawda? Fiksacja rapera? A może celowe działanie, które sprawia, że za każdym razem kiedy wywoła Diabła lub Boga (a zdarza się do bardzo często) jest na językach?