Zgodnie z obietnicą publikuję moje spostrzeżenia z drugiego rapowego wywiadu opublikowanego w ostatnim numerze Drakki.
Przez większość rozmowy Wilku wypowiada się na temat Diil Gangu i swojej przeszłości. Są tylko dwa bezpośrednie odniesienia do polityki.
Jak łatwo się domyślić, pierwszy komentarz traktuje o policji. Wilku swoją niechęć manifestowaną hasłami HWDP tłumaczy bezpodstawnym pobiciem, o którym mogliście słyszeć w kawałku „28.09.97”.
Szliśmy z kilkunastoma ziomalami na drugie osiedle, by pomścić naszego kolegę, którego tam pobito. Jechał akurat patrol (…) policjant oddał kilka strzałów w powietrze (…) było jak w filmie. Myśmy się z tego śmiali, ale on wezwał pomoc. Przyjechało kilka radiowozów, pokuli nas wszystkich, przewieźli na komendę i od razu na dzień dobry dostaliśmy pałowanie. W pokoju oddzielne i na odchodne jeszcze raz.
Nie ma co ukrywać, że cała sytuacja pomogła mu w zbudowaniu ulicznego wizerunku bo w kawałku  rapuje  że czuje dumę z tego, że jest poza systemem: społeczeństwo dla którego jestem zagrożeniem, jestem chuliganem i już się nie zmienię.
O stosunek do policji jest pytany jeszcze raz na samym końcu wywiadu:
– Nie widzisz w policjancie kogoś, kto Cię chroni?
Ja nie mam nic do policji. Oprócz dobrych policjantów są i źli policjanci. Szkoda, że system nie umie odsiać dobrych od złych. HWDP oprócz tego, że oznacza, co oznacza, było dla nas zawszę grą słów. To także Honor W Duszy Polaka. O co w tym chodzi. Policja mnie nie ochroni. Ja sam siebie ochronię. Niech policjant broni małych dzieci i starsze panie. Ale zanim policjant przyjedzie, to ja muszę reagować by pijany skurczybyk nie zaczepiał w tramwaju babci, albo dziewczyny. Co to za obywatel, który nie potrafi zareagować?
Argumentacja jest wręcz identyczna jak ta, którą przedstawiają w swoim wywiadzie Tadek i Bosski.
Drugą kwestią poruszoną przez Wilka jest religia. Twierdzi, że odgrywa ona w jego życiu ogromną rolę:
-Dziękujesz Bogu – jaką rolę w Twoim życiu odgrywa wiara?
– (…) Czytam Biblię, bardzo cenię Stary Testament – Księgę Mądrości, Psalmy, Mądrości Syracha.
– Co daje Ci biblia?
– Siłę, by otwierać oczy każdego dnia i pracować w pocie czoła. Nie wiem, czy oddaję Bogu tyle, ile On mi daje. Jednak nie do końca rozumiem Jezusa Chrystusa. Wydaje mi się, że Pan Bóg nigdy nie miał syna – synami bożymi jesteśmy my wszyscy.
Wilku w tym wszystkim jest bardzo spójny i już miałem zakwalifikować go jako chrześcijanina/patriotę/narodowca (patrząc też pod kątem jego twórczości).. gdyby nie to co powiedział chwilę później: Bliżej mi do islamu, który mówi, że Jezus pokój z nim, był prorokiem a nie Bogiem.
Naprawdę nie potrafię zrozumieć co nasi raperzy mają z tym islamem.. Wilku nie jest przecież bierny w swojej wierze. W wywiadzie dowiadujemy się, że był na pielgrzymce już dziewięć razy i czyta Pismo Święte.. Może ktoś z Was mnie oświeci?
Aaaa i byłbym zapomniał o pochwale! Brawo za wymyślenie i kontynuowanie akcji 50% zniżki na ubrania za czerwony pasek na świadectwie:
Chodzi o to, że Polskę muszą budować ludzie mądrzy. Papierek nie da tej mądrości, ale lepiej mieć coś w głowie niż nie mieć. Gdy oglądam w internecie „Matura to bzdura” i patrzę na studentów, którzy nie wiedzą, gdzie leży Hiszpania, albo kto jest prezydentem, lub premierem robi mi się przykro.
PS.
Załamałem ręce.