Zaczynamy ogłaszanie polskich reprezentantów na tegorocznej edycji Hip Hop Kemp od mocnego uderzenia w postaci jednego z największych rapowych odkryć ostatnich lat. Klasyczny duet MC-producent, który wymyka się jakimkolwiek schematom i robi rap tak oryginalny, że z miejsca zjednał sobie grono wiernych fanów.

PRO8L3M to projekt obok którego nie sposób przejść bowiem obojętnie. Stołeczny duet tworzony przez Oskara i Steeza zadebiutował w 2013 kontrowersyjnym materiałem EP C30­C39, który dla jednych był długo oczekiwanym powiewem świeżości, a dla innych niezrozumiałym i trudnym do sklasyfikowania wątpliwym fenomenem. Mimo tego EP znalazło się wysoko w większości podsumowań 2013, a ostry i bezkompromisowy język Oskara oraz produkcyjne skillsy Steeza znalazły ujście w kolejnej produkcji pt.  „Art Brut”. Bogaty w sample z klasyków polskiej muzyki mixtape to kwintesencja tego, co PRO8L3M ma do zaoferowania swoim fanom – bezkompromisowość, charyzma, oryginalność i zabawa formą.

Cały nakład nowego wydawnictwa rozszedł się w kilkadziesiąt minut w dniu premiery, a w swoim podsumowaniu roku 2014 o płycie napisałem: „Czarny i biały, jak kolory z okładki płyty. Oskar, młody niepokorny, jeden z najbardziej charakterystycznych głosów na scenie. Steez, doświadczony DJ i producent. Mocny, uliczny (współcześnie) rap i podkłady sprzed 40 lat. To mogło być fatalne lub przełomowe. Mamy klasyk.”

Podczas koncertu w Hradec Králové będzie można usłyszeć przekrojowy materiał ze wszystkich dotychczasowych wydawnictwach duetu.

Chętni usłyszeć Tori Black live?