Dj Decks zapytany w wywiadzie przez Artura Rawicza o najlepszych raperów w Poznaniu wymienił: Peję, Kaczora i Palucha. Dwóch pierwszych spotkało się wczoraj razem na bicie Returnersów i zrobili niemałe zamieszanie.

„Gorszy Sort” to pobieżna analiza sytuacji politycznej w Polsce. Raperzy skupiają się na alienacji elit politycznych, korupcji na najwyższych szczeblach władzy i zamachach na wolności osobiste. W klipie przewijają się dobrze znane twarze rządzących z PO i PiS.

O ile zwrotka Rycha to klasyczny protest song opisujący typowe patologie polskiej sceny politycznej, które zdążyliśmy doskonale poznać przez ostatnie 17 lat, tak w przypadku zwrotki Kaczora pojawił się niezły shitstorm.

Wracający po dłuższej przerwie raper punktuje głównie rządzącą obecnie partię. W efekcie zostaje oskarżony o bycie sponsorowanym przez Sorosa zdrajcą narodu. „Ogłupiony i zmanipulowany lewak” to jedno z najdelikatniejszych określeń jakie pojawia się pod klipem.

Przeczytałem, że ma pojawić się jeszcze wersja z innym poznańskim raperem – Guralem, którego poglądy na temat rządzącej partii są jeszcze bardziej wyraziste niż te, które prezentuje Kaczor.