Po świetnym albumie „Fake Love”, milionowych odtworzeniach na YouTube oraz w pozostałych serwisach cyfrowych i wyprzedanej trasie koncertowej – czas na kolejny krok. Występ Smolastego przed Nicki Minaj to kolejny dowód na to, że w drodze po sukces artysta idzie jak burza!

Jego twórczość jest orzeźwiającym połączeniem R’N’B, rapu, popu i muzyki klubowej, co zostało docenione zarówno przez słuchaczy (dwie platynowe płyty za single „Uzależniony” i „Fake Love”) oraz krytyków muzycznych (nominacja do Fryderyka 2018 w kategorii „Fonograficzny Debiut Roku”).

W styczniu 2017 roku pisząc o Smolastym nazwałem go największą nadzieją polskiego R&B.

Nie potrzeba wielu odtworzeń klipów, żeby zobaczyć jak bardzo Smolasty różni się od innych przedstawicieli swojego nurtu. Hip-hopowy rodowód zrobił swoje. Bezpośrednie teksty, proste wpadające w ucho refreny i wyrazista stylówka prędzej przywodzą na myśl amerykańskich piosenkarzy niż ich polskich, grzecznych „kolegów”.

Teraz, po wydaniu debiutanckiego albumu wokalista wystąpi przed Nicki Minaj.

– Nicki Minaj to światowa supergwiazda. Pierwszy raz usłyszałem ją w czasach „Pink Friday” i już wtedy wiedziałem, że zrobi wielką karierę. Zagrać przed nią to duże wyróżnienie, ale też duża odpowiedzialność. Jeszcze nie wiem, które z moich numerów wybiorę, żeby rozgrzać publiczność, ale mogę obiecać jedno: kiedy Nicki wejdzie na scenę zobaczy, że nikt od Tokio po Nowy Jork nie ma takiej energii jak polscy fani mówi Smolasty.

Nicki Minaj, Juice WRLD oraz Smolasty wystąpią już 24 lutego 2019 roku na koncercie w Atlas Arenie w Łodzi. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM. Bilety można nabywać za pośrednictwem www.prestigemjm.com.

Foto: Szymon Świętochowski