Lipcową odsłonę kempowego line-upu otwierają dwa strzały z Polski – na pierwszy rzut zasłużona legenda rodzimego podwórka z ponad 20-letnim stażem na scenie i zupełnie świeżym solowym materiałem na koncie. Do Hradca powróci współzałożyciel grupy Molesta Evenement i projektu Parias – Włodi wraz z DJ-em B!

Z kolei ostatni polski gracz 14. edycji „Festiwalu z Atmosferą” to Spinache! Raper znany z szyldów Thinkadelic, Obóz TA czy Eudezet Allstars zadebiutuje w sierpniu w murach Festivalparku, a towarzyszyć będą mu Stan Michalak i Spisek Jednego! Prawie 20 lat temu debiuty Molesty i Thinkadelic podzieliły polską scenę hiphopową – po jednej stronie górowała brudna, uliczna twórczość, z drugiej triumfy święciły pozytywne brzmienia. W tym roku głosy z obu krążków spotykają się na Kempie i każdy znajdzie coś dla siebie!

Zza Oceanu do Hradca wpadnie przedstawiciel hardcore rapu, współpracujący z ekipą Snowgoons członek projektu Bloodline i Empty Handed Warriors – Lord Lhus & Babylon Warchild! Obok nich do line-upu HHK dołącza reprezentacja Niemiec: AzudemSK, Döll & Mädness, Słowacji: Pil C, Torula & Sedlaci, oraz Czech: Galen i Candymane.

Na 14. edycji festiwalu Hip Hop Kemp wystąpią także między innymi Mobb Deep (USA), Ghostface Killah & Raekwon The Chef (USA), Joey Bada$$ (USA), Hopsin (USA), Yelawolf (USA), PRhyme [Royce da 5’9”& DJ Premier] (USA), Gang Starr Foundation [Jeru The Damaja, Big Shug, Lil’ Dap of Group Home] (USA), Dope D.O.D. (NL), Evidence (USA), The Four Owls (UK), Expansion Team Soundysytem [Rakaa & DJ Babu] (USA) oraz polscy artyści Gruby Mielzky & Ortega Cartel, Bisz & B.O.K, VNM, Quebonafide, Dwa Sławy, donGuralesko & Szpadyskład, Pro8l3m i ekipa Alkopoligamii.

Chcecie zgarnąć darmową wejściówkę na Hip Hop Kemp z dostępem do backstage’u? Wystartowała kolejna edycja tradycyjnego konkursu opaskowego – autorzy najciekawszych fot z festiwalowymi opaskami na nadgarstkach zgarniają bilety na wielkie święto czarnych brzmień! Zdjęcia dodawajcie na Instagram z tagami #hhkpl i #dawajnakemp lub ślijcie na konkursowy adres mailowy – szczegóły na www.hiphopkemp.pl

Hip Hop Kemp odbędzie się od 20 do 22 sierpnia w czeskim Hradec Králové, zaledwie 50 km od polskiej granicy w Kudowie-Zdrój. Bilety dostępne są w internetowym sklepie www.joyStore.pl/hhk w limitowanej puli za 229 PLNów (zwykły karnet) oraz 415 PLNów (karnet VIP).

Dawajcie na Kemp – dołączcie do wydarzenia: Hip Hop Kemp 2015 – 14. edycja „Festiwalu z Atmosferą”! Sprawdźcie też kempowy Instagram, Twitter i Snapchat (hiphopkemppl).Spinache, Włodi i inni na festiwalu Hip Hop Kemp 2015! ZGARNIJ BILET!