Street Dreams to nie tylko tytuł singla z wydanego 21 lat temu albumu It Was Written. To także tytuł serialu, którego fabuła jest oparta o życie jednego z najlepszych raperów w historii. Po dwóch latach od powstania pomysłu w końcu dostaniemy szansę zobaczyć pierwszy epizod.

Początkowo serial miał zostać udostępniony poprzez Xbox Entertainment Studios. Domyślam się, wcześniej nie słyszeliście o tej platformie. Nic dziwnego, projekt Microsoftu już nie istnieje (został zamknięty w 2014 roku). Wraz z końcem pomysłu pogrzebane zostały także na realizację serialu.

Dziś temat znów wrócił na języki, ponieważ telewizja BET (Black Entertainment Television) zdecydowała się zamówić pilot serialu.

Akcja show będzie rozgrywać się na początku lat 90-tych. Był to okres, w który Nas był pod dużym wpływem takich postaci jak Rakim, Kool G Rap czy Large Professor. Serial ma pokazać ewolucję Nasa, od nastolatka handlującego crackiem do sławnego rapera.

Sam bohater nie wystąpi na ekranie, odgrywa jednak bardzo ważną rolę jako producent. W rozmowie z Rolling Stone obiecał, że serial będzie w 100% autentyczny.

Nawet jeżeli nie wyglądam w nim dobrze, chcę żeby był prawdziwy i surowy. Na początku nie widziałem tego w formie pełnej autobiografii, ale w moim życiu wydarzyło się tak wiele, że nie znalazło się miejsce na fantazję. Chciałem, żeby to było zabawne, ale wszystko w moim życiu wydawało się być takie mocne… To wszystko jest rzeczywistością.

Dam Wam znać kiedy tylko serial pojawi się na antenie.